מאמרים – השתלות שיניים וטיפולי שיניים נוספים

ניתוחי חניכיים

כיצד עישון משפיע על הצלחת השתלות שיניים

השתלות שיניים הן פרוצדורה רפואית נפוצה בעלת תוצאות אופטימליות למטופל, הן מבחינה פונקציונלית והן אסתטית. באמצעות שתל קבוע המונח בתוך הלסת, מרכיב רופא השיניים כתר קבוע המשמש כשן. ההצלחה של הפרוצדורה טובה ואנשים נהנים משן בודדת או אף מסדרת שיניים חדשות למשך שנים. השתלות שיניים אשר נערכות אצל רופאי שיניים מקצועיים ומנוסים הינן בעלות אחוזי הצלחה גבוהים ביותר. עם זאת, יש כמה גורמים אשר עלולים להשפיע לרעה על ההחלמה מהשתלת שיניים, וביניהם עישון.
ניתוחי חניכיים

כתרים לשיניים

כתרים לשיניים הם מבנים מלאכותיים הנבנים על שאריות של שן קיימת או כשן שלמה. הם נדרשים במקרים בהם השן המקורית נפגעת עקב חבלה, עששת או בעיות בשורש השן. ולאחר עבודת הכנה על השן הפגועה, מורכב הכתר על גבי בסיס השן. כתרים משמשים גם בתהליכי השתלות שיניים, והם נבנים במקום השן המקורית עצמה, על גבי שתל הממוקם בלסת ומהווה עוגן לכתר שמעליו.
ניתוחי חניכיים

אורך החיים של שתלים דנטליים

שתלים דנטליים מספקים פתרון מעולה למראה שיניים טבעי ואסתטי במקרים של אובדן שיניים או שיניים במצב רעוע. שתלים מועמסים על גבי הלסת ומתפקדים במקום שורש השן שאיננה. הודות לשתלים ניתן להרכיב כתרים שמחליפים את השן עצמה. יש כמה גורמים מרכזיים אשר יכולים להשפיע על אורך החיים של שתלים דנטליים, ביניהם מצבו הרפואי של המטופל, החומר ממנו עשוי השתל ומיומנות רופא השיניים.
ניתוחי חניכיים

שבר בשן

שיניים עלולות להישבר, להיסדק ולהיפגם לכל אורך החיים. ילדים ומבוגרים עלולים להיפגע בשיניהם בתאונות דרכים, נפילות ועוד. גם אם השן לא נפגעה באופן ישיר, הרי מכה בסנטר או בלסת עלולה לפגוע בשיניים והן יכולות להיסדק או להישבר. במקרים כאלה יש לראות אם אפשר לתקן את השן או שאין מנוס מעקירתה וביצוע השתלת שיניים במקומה.
ניתוחי חניכיים

ריקבון בשיניים – דרכי טיפול

בכדי להימנע מבעיות פה, לסת ושיניים יש להקפיד על היגיינת שיניים ועל בדיקות תקופתיות במרפאת השיניים. עם זאת ישנם מקרים ובהם מתפתחות בכל זאת בעיות שונות, ביניהן גם ריקבון בשיניים. רופא שיניים צריך לאבחן את הבעיה ולהתאים לה את הטיפול המתאים. במקרים מסוימים אפשר לטפל בריקבון באמצעות סתימות מסוגים שונים, אך לעתים אין מנוס מעקירת השיניים הפגועות ולעבור השתלת שיניים.
ניתוחי חניכיים

עקירת שיניים

עקירת שיניים לרוב נערכת עקב הרס השן. יש כמה סוגים של עקירת שיניים הנערכים בהתאם לחומרת המצב, ואת התהליך מבצע רופא שיניים מוסמך ובעל ניסיון בעקירות ובכירורגיית שיניים. פרוצדורה של עקירת שיניים יכולה להיות גם חלק מתהליך של השתלת שיניים. כיום, ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד. כלומר, כל שלבי ההשתלה נערכים במפגש טיפולי אחד, כולל העקירה עצמה.
ניתוחי חניכיים

נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים היא תופעה נלווית למחלת חניכיים או לתופעות אחרות. רים ובהם התרחשה בפועל נסיגת חניכיים, יש להגיע לרופא השיניים כדי להעריך את המצב ולקבוע את הטיפול המתאים. מהי נסיגת חניכיים? כיצד השתלת שיניים ממוחשבת מאפשר השתלת שיניים ללא השתלת עצם? כל זאת ועוד במאמר.
ניתוחי חניכיים

השתלת שיניים - שמירה על תוצאות לאורך זמן

כיום קיימות שיטות מתקדמות רבות לביצוע השתלת שיניים, ויש לבחור את השיטה המתאימה לכם בהתייעצות עם רופא שיניים מומחה ובעל ניסיון. מידת ההצלחה של טיפול השתלת שיניים תלויה במספר גורמים דוגמת התאמת הטיפול למצב המטופל, רמת המקצועיות והניסיון של רופא השיניים, איכות החומרים בהם נעשה שימוש ועוד. עם זאת, שמירה על תוצאות ההשתלה לאורך זמן תלויה במידה רבה גם בהתנהלות המטופל.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים – תקופת ההחלמה

כמו בכל פרוצדורה, גם לתהליכים של השתלות שיניים, יכולות להיות תופעות לוואי, ונדרשת תקופת התאוששות והחלמה. חשוב לדעת כי בעוד בעבר השתלת שיניים היתה תהליך שהצריך בהכרח מספר מפגשים טיפוליים, כיום קיימות שיטות מתקדמות דוגמת השתלת שיניים ממוחשבת שמאפשרות קיצור משמעותי של זמן הטיפול הכולל ואף ביצוע כל התהליך ביום אחד. השתלת שיניים ממוחשבת מבטיחה ביצוע מדויק של ההשתלה ללא פתיחת חניכיים נרחבת, כך גם תהליך ההחלמה מהיר וקל יותר.
ניתוחי חניכיים

תופעות לוואי של השתלות שיניים

עם הגיל נוטות בריאות הפה, הלסת והשיניים עלולה להתדרדר, במקרים מסוימים יש מקרים בהם צריך לעקור את השיניים, בעוד במקרים אחרים הן מתנדנדות ולבסוף נושרות. בעיות שיניים עלולות לנבוע גם ממצבים גנטיים, בעיות מוקדמות בילדות, כתופעה נלווית למחלות רקע אחרות ועוד. השתלות שיניים מהוות פתרון בריאותי כמו גם אסתטי. השתלת שיניים הינה הליך רפואי אשר מחזיר לפנים את החיוך היפה ואת המראה הסימטרי והטבעי.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים ביום אחד – העמסה מיידית של שתלים

השתלת שיניים נדרשת בכל מקרה של איבוד שיניים כתוצאה מעששת כרונית, מחלות חניכיים ועוד. השתלת שיניים משחזרת את השיניים החסרות ובונה שתלים שנראים בדיוק כמו שן טבעית. בעבר ארך תהליך השתלת שיניים כמה מפגשים טיפוליים, אולם היום אפשר לבצע השתלות שיניים ביום אחד באמצעות העמסה מיידית של שתלים. התוצאות מצוינות, התהליך נוח וזמין ואף משפר את קליטת השתל החדש.
ניתוחי חניכיים

טיפולי שיניים כירורגיים

חשוב להקפיד על ביקורים סדירים אצל רופא שיניים, כדי לבדוק את מצב השיניים וחלל הפה ובמידת הצורך להתאים טיפול בהתאם למצב הקיים ובכדי למנוע התדרדרות נוספת. במקרים רבים ביקור אצל רופא שיניים נעשה לצורך מעקב או טיפולים שגרתיים כגון סתימות או כתרים. עם זאת, יש מקרים בהם נדרשת התערבות רצינית יותר בדמות טיפולי שיניים כירורגיים.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים כחלק מטיפולי שיניים אסתטיים

שיניים יפות ובריאות הן תנאי לחיוך מושלם ולרושם ראשוני חיובי ולכן על כל אחד להקפיד על היגיינת פה מסודרת ועל ביקורים אצל רופא שיניים. טיפולי שיניים רגילים כוללים לרוב סתימות, כתרים וכל מה שדרוש לבריאות הפציינט, אולם יש טיפולי שיניים שנועדו למטרה אסתטית ומטרתם שיפור מראה השיניים. טיפולי שיניים למטרה אסתטית כוללים בין היתר הלבנת שיניים, ציפוי שיניים, כתרים לשיניים ולא פעם גם השתלות שיניים.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים לחולי לב

חולי לב הם פציינטים אשר רגישים לטיפולים רפואיים ויש לתת את הדעת על מצבם הרפואי לפני טיפולי שיניים. חולי לב נוטלים תרופות לדילול דם ותרופות נוספות, ומבקרים מסוימים מושתלים בגופם אביזרים מלאכותיים ויש לקחת את כל הנתונים הללו בחשבון לפני הטיפול, במהלכו וכן בשלב המעקב שלאחר הטיפול. הקפדה על הכנה נכונה ועל טיפול מקצועי מאפשרת לחולי לב לעבור את כל סוגי טיפולי השיניים, כולל השתלות שיניים ביום אחד ואף השתלות שיניים בהרדמה מלאה.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים לחולי סוכרת

חולי סוכרת צריכים להקפיד אף יותר מן האדם הממוצע על היגיינת הפה ועל ביקורת סדירה אצל רופא השיניים בכדי לשמור על בריאותם, ולמרות שעליהם להקפיד על טיפולי שיניים ככל שנדרש כדי למנוע התדרדרות במצב פיהם, הם רגישים יותר גם להתערבות רפואית. טיפולי שיניים, ובכלל זאת השתלות שיניים לחולי סוכרת יכולים להצריך שינוי זמני במאזן התרופתי כמו גם לעורר לחץ נפשי, נתונים שיש לקחת בחשבון. הקפדה על תכנון הטיפול, על הדרכה נכונה של המטופל לקראתו וביצוע הטיפול על ידי איש מקצוע מיומן מאפשרים לחולי סוכרת לעבור את כל טיפולי השיניים הנדרשים, כולל השתלות שיניים ואף השתלות שיניים ביום אחד ללא חשש מסיבוכים.
ניתוחי חניכיים

שיקום פה – טיפולי שיניים משקמים, כירורגיים ואסתטיים

שיקום פה הוא תחום אשר כולל סוגי טיפולים שונים, ביניהם טיפולי שורש, עקירות שיניים, השתלת עצם, השתלות שיניים, כתרים לשיניים, יישור שיניים וטיפולי שיניים אסתטיים אחרים ועוד. הטיפולים שנבחרים למטופל ומידת המורכבות שלהם משתנים בהתאם למצב פיו של המטופל, הבעיות מהן הוא סובל, גילו, ההיסטוריה הרפואית שלו ועוד.
ניתוחי חניכיים

השתלת שיניים ממוחשבת למחוסרי עצם - ללא השתלת עצם

השתלת שיניים מבוצעת על ידי החדרת שתלים לעצם הלסת. עצם הלסת מהווה בסיס עבור השתל ושומרת על יציבותו. במקרים בהם מטופל סובל ממחסור בעצם הלסת, יהיה קושי לבצע השתלת שיניים רגילה ולעיתים יהיה צורך במציאת פתרון דוגמת השתלת עצם. חשוב לדעת כי ניתן לעבור השתלת שיניים ממוחשבת למחוסרי עצם שעוקפת למעשה את הצורך בהשתלת עצם.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים בגיל הזהב

ככל שחולפות השנים, עם התבגרות האדם, עלולות להתפתחות בעיות בריאות בפה ובשיניים. בגיל הזהב ישנה נטייה מוגברת להתפתחות בעיות כאלו, עקב שינויים הורמונליים, שחיקה ועוד. במקרים רבים השתלת שיניים מספקת את המענה הטוב ביותר לבעיות בריאות דנטליות בגיל הזהב.
ניתוחי חניכיים

השתלות שיניים ובריאות הפה

אי שמירה על בריאות הפה והשיניים גוררת השלכות על איכות החיים, שכן בעיות בריאות בפה, בחניכיים, בלסת ובשיניים יכולות להשפיע לרעה על היכולת לבצע פעולות יומיומיות כמו אכילה או דיבור. מעבר לכאב, סבל ואי נוחות שבבעיות כאלו, הדבר יכול להשפיע גם על הביטחון העצמי של האדם סיטואציות חברתיות. חשוב לציין כי ישנם פתרונות גם למצבים כאלו, וטיפולי השתלות שיניים במקרים רבים יספקו את המענה הטוב ביותר במהלך שיקום פה.
ניתוחי חניכיים

שתלים דנטליים

שתל דנטלי ממלא למעשה את תפקיד שורש השן. הוא מוברג לעצם הלסת ועליו מורכב כתר השן. כיום קיימים סוגים שונים של שתלים דנטליים בהם נעשה שימוש בהשתלות שיניים; שתלים דמויי בורג, הצורה הנפוצה ביותר בה נעשה שימוש, שתלים דמויי דיסק, בהם נעשה שימוש לדוגמה במקרים של מחסור בעצם לסת, ועוד.
ניתוחי חניכיים

השתלת שיניים או תותבות?

אין עוררין שמחסור בשיניים הוא מצב שפוגע קשות באיכות החיים של האדם הסובל ממנו. מבחינה פונקציונלית, מחסור בשיניים מקשה על לעיסת האוכל ולעיתים גם על הדיבור, ומבחינה אסתטית, הוא פוגע במראה. כתוצאה מכך, נפגעים ברוב המקרים גם הדימוי העצמי והביטחון העצמי של האדם. בעבר הפתרון שעמד בפני מטופלים שסבלו מאובדן שיניים היה שיניים תותבות נשלפות. כיום ישנו פתרון מתקדם ואיכותי יותר – השתלות שיניים.
ניתוחי חניכיים

השתלת שיניים מלאה

השתלת שינים מלאה הינו מונח שמתייחס למצב בו ישנו צורך בהשתלת כל השיניים באחת הלסתות או בשתי הלסתות פיו של המטופל. זאת בניגוד לרוב המקרים בהם נזקקים מטופלים להשתלות שיניים, בהם קיימות בפי המטופל שיניים בריאות, ויש צורך לבצע השתלות נקודתיות במקומות בהם חסרות שיניים.
ניתוחי חניכיים

למי מתאימה השתלת שיניים ביום אחד ?

פיתוחים וטכנולוגיות חדשות בתחום השתלות השיניים מאפשרות כיום שימוש בשיטות חדשות ומתקדמות להשגת תוצאות אופטימליות במינימום כאב וסיכונים. בין השיטות הללו, השתלות שיניים ביום אחד הפכו לאחת מן האופציות המועדפות על ידי מטופלים רבים הודות ליתרונות הרבים של השיטה.
ניתוחי חניכיים

פוחדים מהשתלות שיניים? דרכים להתמודדות

ישנם לא מעט אנשים אשר חוששים לעבור השתלת שיניים, וזאת למרות שמדובר בהליך רפואי שהינו בין הנפוצים ביותר ואחוזי ההצלחה שלו במרפאות המתמחות בתחום גבוהים ביותר. אמנם ישנם מטופלים שעוברים את ההליך למרות החשש, כאשר אנשים סובלים מחרדה דנטלית, כלומר פחד משמעותי מטיפולי שיניים, הם עלולים להזניח את מצב הפה ולדחות הגעה אף לבדיקה אצל רופא השיניים שוב ושוב.
ניתוחי חניכיים

השתלת שיניים בהרדמה מלאה, טשטוש או הרדמה מקומית?

רוב השתלות השיניים נעשות תחת הרדמה מקומית של האזור בפה בו נדרש הטיפול, וזאת במטרה לעזור למטופלים להתמודד עם הכאב הכרוך בהשתלה. כיום יותר ויותר מטופלים מודעים לאפשרות של ביצוע השתלת שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש (סדציה), אך לא תמיד מבינים לחלוטין מה כרוך בכל אחת מן האפשרויות והאם הן מתאימות להם.
Untitled-2

הנחיות לצחצוח שיניים נכון

אויב השכיח ביותר של השיניים והחניכיים הוא ה"פלאק". "פלאק" הוא שכבה דביקה של חיידקים הגורמים לעששת. כשה"פלאק" תוקף את החניכיים, מתפתחת תוך זמן קצר מחלת חניכיים שעלולה להסתיים האובדן השיניים.
Untitled-1

דרך נכונה לשימוש בחוט דנטאלי

צחצוח במברשת שיניים מנכה ביעילות רק 3 מתוך 5 משטחי השן. זו הסיבה מדוע יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למשטחי השן הנותרים (האזורים שבין השינים) על מנת למנוע הצטברות של פלאק
שיקום הפה בתל אביב

שיקום הפה בתל אביב

סיבות רבות יכולות לגרום לבעיות פה וחניכיים כמו שחיקת שיניים, פציעה בפה כתוצאה ממכה, טיפול כושל בשיניים והזנחת האסתטיות והניקיון בפה.
טיפולי שיניים במרכז

טיפולי שיניים במרכז

לכל טיפול ספציפי ישנה מרפאה המתמחה במיוחד בתחום הטיפול הנדרש, וישנן מרפאות בכל רחבי הארץ – מרפאות פרטיות, ומרפאות העובדות דרך קופות החולים השונות
מרפאת שיניים בתל אביב

מרפאת שיניים בתל אביב

בכל רחבי הארץ פזורות מרפאות שיניים רבות ומקצועיות, חלקן פרטיות וחלקן שייכות לקופות החולים השונות. כל מרפאת שיניים מאופיינת בצוות רופא שיניים שונה ודרך עבודה שונה
רופא שיניים במרכז

רופא שיניים במרכז

רופאי שיניים הם רופאים המוסמכים והרשאים לתת טיפולי שיניים ללקוחות באופן פרטי וללקוחות דרך קופות החולים. על מנת להיות רופא שיניים יש לעשות תואר שלם בתחום, כלומר לימודי רפואת שיניים במשך שש שנים רצופות.
טיפולי שיניים במרכז

טיפול שיניים

טיפים לטיפול שיניים ושמירה על בריאות חלל הפה כולנו יודעים כי חשוב מאוד לטפל בשיניים שלנו ולשמור על היגיינת הפה, על אף שחוזרים ואומרים כי חשוב מאוד לבצע טיפול שיניים ומעקב שיגרתי אצל רופא שיניים, רבים מאיתנו, שוכחים, כי הבסיס האמיתי לטיפול שיניים מתחיל בבית.