השתלת שיניים או תותבות?

אין עוררין שמחסור בשיניים הוא מצב שפוגע קשות באיכות החיים של האדם הסובל ממנו. מבחינה פונקציונלית, מחסור בשיניים מקשה על לעיסת האוכל ולעיתים גם על הדיבור, ומבחינה אסתטית, הוא פוגע במראה. כתוצאה מכך, נפגעים ברוב המקרים גם הדימוי העצמי והביטחון העצמי של האדם.

בעבר הפתרון שעמד בפני מטופלים שסבלו מאובדן שיניים היה שיניים תותבות נשלפות. כיום ישנו פתרון מתקדם ואיכותי יותר – השתלות שיניים. בראש ובראשונה, הסיבה לכך היא שהשתלות שיניים מספקות פתרון קבוע אשר מעניק תוצאה בעלת מראה טבעי. בהשתלות שיניים, בניגוד לשיניים תותבות נשלפות אין חשש לתזוזה של השיניים, שכן השתלים מקובעים ללסת.

גם מבחינת תחושת המטופל, השתלת שיניים מספקת תוצאה טבעית יותר. התחושה לאחר השתלת שיניים אינה שונה לעומת שיניים טבעיות. לעומת זאת, לא פעם מטופלים עם שיניים תותבות נשלפות חשים חוסר נוחות ומרגישים את התותבות כמו גוף זר בפה.

השתלות שיניים – שומרות על בריאות הפה!

השתלות שינים, בניגוד לשיניים תותבות נשלפות, עוזרות לשמור על בריאות הפה, הלסת ויתר השיניים. שתלים דנטליים מאפשרים פעולת לעיסה טבעית שעוזרת לשמר את עצם הלסת. שיניים תותבות נשלפות למעשה אינן מהוות תחליף לשן המחוברת לעצם הלסת, מה שמוביל לאורך זמן להתדלדלות בעצם עד כדי מצב בו נוצר מחסור בעצם לסת.

בנוסף, במידה ואין מדובר במחסור מלא בשיניים בפה, השתלת שיניים מהווה גם פתרון טוב יותר בהיבט של שמירה על מצב יתר השיניים. זאת, מכיוון ששיניים תותבות יכולות ליצור לחץ על השיניים הסמוכות אשר תומכות בהן, ולחץ זה עלול לפגוע ביציבותן בלסת ובסופו של דבר לאיבוד השיניים הללו.

השתלות שיניים מסייעות לשמור גם על יכולות שרירי הלסת היות היות והן שומרות על יכולות לעיסה טבעיות, בעוד שיניים תותבות מאפשרות רק כ-10% מיכולות הלעיסה הטבעיות.

השתלות שיניים ביום אחד

הבחירה בהשתלות שיניים על פני שיניים תותבות הפכה קלה יותר הודות להתפתחות שיטות מתקדמות בתחום רפואת השיניים והשתלות השיניים בפרט. כיום ניתן לעבור השתלות שיניים ביום אחד, גם כאשר מדובר על מספר רב של שיניים ואז השתלת שיניים מלאה של כל השיניים בפה. האפשרות לעבור השתלה תוך יום אחד בלבד ללא ספק עוזרת לאלו הסובלים מפחד מטיפולי שיניים, וכיום קיימים פתרונות נוספים אשר מסייעים להתמודד עם החרדה, בין היתר, האפשרות לעבור השתלת שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש (סדציה), כך שהמטופל עובר את ההשתלה מבלי לחוש כל כאב.

מתי בכל זאת בוחרים בתותבות על פני השתלות שיניים ?

כיום הבחירה בתותבות על פני השתלות שיניים הינה בעיקר משיקולים כלכליים, כאשר למטופל אין אפשרות מבחינה פיננסית לעבור טיפול השתלת שיניים. אמנם בעבר במקרים של מחסור משמעותי בעצם הלסת לא ניתן היה לבצע טיפולי השתלות שיניים, אך כיום גם פותחו פתרונות לסיטואציות כאלו הודות לשיטות מתקדמות כמו השתלת שיניים ממוחשבת, המאפשרת תכנון החדרת שתלים ללסת בזוויות מיוחדות באופן מדויק.

השתלות שיניים בתל אביב במרפאת ד"ר רודניצקי

מרפאת השיניים בהנהלתו של ד"ר מיכאל רודניצקי מציעה מגוון רחב של טיפולי שיניים מתקדמים, ובכלל זאת השתלות שיניים בתל אביב. המרפאה מציעה פתרונות מותאמים אישית ללקוחותיה, ומחזיקה באחוזי הצלחה גבוהים ביותר, גם במקרים של מחסור בעצם, טיפולי שיניים לחולי סוכרת וכן טיפולי שיניים לחולי לב.

אם הנכם זקוקים להשתלת שיניים, מרפאת ד"ר רודניצקי מזמינה אתכם לתאם בדיקה ופגישת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות, במהלכם תוכלו לקבל מידע באשר לשיטות הטיפול המתאימות ביותר עבורכם.